Translate

wtorek, 6 października 2020

Łódź

Miasto w środkowej Polsce, w województwie łódzkim jest moim drugim domem. Jestem zakochana w tym mieście, gdzie jest mnóstwo atrakcji i miejsc do zwiedzania. Prezydentem miasta jest Hanna Zdanowska od 2010 roku. Miasto kulturalne, akademickie i centrum przemysłu włókienniczego i filmowego. Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności (677 286) po Warszawie i Krakowie, a pod względem powierzchni na czwartym. W centrum miasta ul.Piłsudskiego-ul.Piotrkowska jest stajnia jednorożców czyli pięknie zrobiony przystanek tramwajowy obok jest postać Jednorożca i blisko znajduje się Galeria Łódzka, gdzie zobaczycie pana psa przy wejściu głównym, a także dużo hoteli. Słynna ul.Piotrkowska, która zaczyna się od placu wolności jest najdłuższą ulicą przez, którą spacerując możecie zobaczyć bardzo ciekawe miejsca, murale, spotkać Misia Uszatka, Adama Mickiewicza, pasaż róży, również aleję gwiazd, mnóstwo restauracji, jest tam też informacja turystyczna, gdzie możecie kupić różne pamiątki i dostać mapę miasta. Niedaleko jest też przepiękny dworzec Fabryczny przez ul.Narutowicza od piotrkowskiej, obok EC1 i biała fabryka. Fontanna przy największym łódzkim Teatrze Wielkim jest ona na ul.Dąbrowskiego. Klub Widzew Łódź stadion ma miejsce na ul.Piłsudskiego 138, a ŁKS Łódź stadion na al.Bandurskiego koło dworca kaliskiego obok Atlas Areny (dzielnica Retkinia). Oczywiście w mieście jest Lotnisko im.Władysława Reymonta na ul.Generała Stanisława Maczka 35. Jedyny Amfiteatr w parku julianowskim na Bałutach, niedaleko jest Arturówek czyli miejsce z mini plażą, siłownią na powietrzu, parkiem linowym. Idealne miejsce na wypoczynek latem. Las Łagiewnicki jeden z największych lasów miejskich w Europie. Również plac pamięci narodowej. Na starym mieście (dzielnica Bałuty) czyli ul.Drewnowska - ul.Karskiego, znajduje się Manufaktura, jest tam centrum handlowe, rynek włókniarek łódzkich, kino, centrum wspinaczkowe, fitness&siłownia, kręgielnia, szkoła tańca Egurrola, muzea, teatr mały, pizzerie i wiele restauracji oraz najdłuższa fontanna w Europie. Jest najczęstszą główną atrakcją dla turystów, często na rynku manufaktury są koncerty zwłaszcza urodziny Łodzi tak samo jak na placu wolności, który znajduje się za parkiem staromiejskim. Obok manufaktury wybudowany nowy piękny Hotel Puro. Naprzeciwko manufaktury od ul.zachodniej park staromiejski. Z manufaktury do centrum miasta dojedziecie tramwajami linii 11, 3, 2. Na Widzew lub na dworzec kaliski z centrum linią 10. Mam nadzieję, że to wam ułatwi.

Noclegi zdecydowanie polecam schroniska młodzieżowe, które są dwa w mieście na ul.Legionów 27 i ul.Zamenhofa 13 są tańsze od hoteli, których jest mnóstwo zwłaszcza w centrum miasta. Koniecznie polecam odwiedzić to przepiękne i cudowne miasto (zdjęcia 2019/2020)

 Fotograf: Aneta Bartczak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostawiajcie koniecznie po sobie ślad w postaci komentarza i zachęcam do dołączenia obserwatorów na blogu. Polecam zobaczyć również starsze posty. Będą też nowe. Zaglądam na każdy blog.
Bardzo Dziękuję :)